PrésentationPrésentationVoyage à Saaremaa - été 2009

2015. aasta aprillis, lihavõtete ajal käisin oma tütre Kerstiga esimest korda Pariisis. Minu lapselaps Kertu töötab seal lähedal Chaville-nimelises äärelinnas lapsehoidjana ning seega oli mul võimalus võtta ette minu senise elu pikim reis.

Kõige sügavama mulje jätsid mulle Pariisis kirikud - suured, võimsad, kaunite vitraažidega. Selliseid juba Eestis ei näe! Lisaks Versailles' loss ning Louvre'i kunstimuuseum. Sinna võiks minna ühe uuesti ja uuesti ning ikka vaataks ja ahhetaks kogu end ümbritsevat ilu. Moodne kunst, nagu seda võis näha Pompidou' keskuses, aga suurt südamesse ei läinud.

Tänu meie reisi saatvale päikesepaistele olid jalutuskäigud Luxembourg'i ja taimede aias (Jardin Des Plantes) ning Montmartre'l rohkem kui nauditavad! Lisaks kostitasime end ühel päeval peale jalutuskäiku Marais' kvartalis kohalike koogikeste ja cappuccinodega - suurepärane pärastlõuna!

Lisaks võtsime ühel päeval, kui jalatallad pikkadest jalutuskäikudest juba väsimust üles näitasid, vaevaks osta pileti Seine'l tuuritavale laevale ja saimeületamatu elamuse näha seda imelist linna, Pariisi kaugemalt.

Jääme alati tänulikuks abivalmis Marie-Laure'le, kes oli meile giidiks paaril päeval, kui minu lapselaps pidi töötama. Nüüd, tänu ühistele külastuskäikudele Sorbonne'i raamatukokku ja Notre-Dame'i katedraali, oleme jälle targemad Pariisi ja Prantsuse ajaloost. Suur aitäh külalislahkuse, headuse ja maitsva õhtusöögi eest, millele pani täpi peale Bernardi valmistatud võrratu tagurpidi õunakook. Seega suured tänud ka temale, jääme retsepti ootama!

Suureks üllatuseks sellel reisil oli, et prantsuse kodudes ei sööda suurt kartulit. Rääkimata mustast leivast, mida meie siin südamest armastame. Seega neid kahte asja igatsesin siin küll!

Kokkuvõtteks on muljed reisust aga ainult väga-väga head ja ilusad. Veetsimeimelise puhkuse ning mäletame prantsuse rahvast kui alati sõbralikku, naeratavat ja abivalmit.

Viimasel ööl vaatama mindud tuledes Eiffeli torn jääb meie silme ees veel pikalt sädelema..


Merike Vaher                   

 
France Terre d'Ouverture © 2015 - Association loi 1901 - Siret : 488 002 452 000 16